Rodzaje majtek

Uważa się, że rodzaj noszonej bielizny, a w szczególności majtek świadczy o cechach kobiety. Podobno odkrywają one najskrytszą właściwość jej natury. Jednak badania podają, iż wbrew pozorom klasyczne, bawełniane figi nie zawsze należą do skromnej i nieśmiałej. A stringi niekoniecznie świadczą o tym, iż ich właścicielka jest wyzwolona i pewna siebie.

Niezależnie od indywidualnych preferencji majtki powinny spełniać podstawową swoją funkcję, jaką jest ochrona zarówno przed zimnem jak i zabrudzeniami. Jednak dla potrzeb kobiet, stworzono wiele rodzajów bielizny, która może jednocześnie spełniać rolę ozdobną.

Co pewien czas zmieniają się trendy oraz dominujący wygląd majtek. Powstają nowe wzory, a nawet kształty, upiększane aplikacjami, nadrukami czy kokardkami. Wśród różnych modeli wybierają zarówno kobiety jak i mężczyźni – bielizna męska.

Figi to najbardziej klasyczna odmiana majtek. Kobiety zakładają je na każdą okazję i pod każde ubranie. Różnią się one między sobą materiałem, z którego są uszyte, a więc może to być najpopularniejsza bawełna lub jedwab czy koronka. Są wygodne i noszone przez większość kobiet i dziewczyn. Z badań wynika, iż kobiety delikatne i zmysłowe najczęściej noszą właśnie figi. Artystki i marzycielki wybierają te bawełniane z kolorowymi obrazkami. Jednym z rodzajów fig są majtki tanga. Uszyte na gumce, mocno wycięte po bokach lub zupełnie pozbawione w tych miejscach materiału.

Miłośniczki najmniejszej bielizny świata zakładają stringi. Jak angielska nazwa wskazuje zbudowane są głównie ze sznureczka, który konstruuje cały tył. Biodra natomiast otacza zwykle równie cienki paseczek materiału. Cały krój uzupełnia mały trójkątny materiał z przodu majtek. Kobiety mogą wybierać wśród przeróżnych wzorów, które proponują kreatorzy tego typu majteczek. Stringi znane są każdej kobiecie i jakobielizna dla mężczyzny, jednak ten rodzaj bielizny ma zarówno gorliwych zwolenników jak i wiecznych sceptyków. Stringi najczęściej zakładają prowokatorki oraz miłośniczki kochania.

Szorty to podobno domena kobiet o silnym charakterze. Gdy zakończyła się epoka pantalonów i w latach dwudziestych minionego wieku kobiety zaczęły nosić klasyczne majtki, bokserki były przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Obecnie jednak szorty może nosić każda kobieta, wyglądają jak figi z przedłużonymi nogawkami. Niekoniecznie muszą mieć kształt spodenek. Osoby, które projektują damskie szorty, dbają by były one urokliwe i szykowne. Świetnie nadają się pod przylegające spodnie lub spódnice.